Вініри: особливості встановлення та протипоказання

Вініри: особливості встановлення та протипоказання

Білосніжна посмішка – те, про що мріють не лише відомі люди, але й звичайні пацієнти стоматології. Досягти такого ідеального результату можна за допомогою вінірів. Вініри на зуби – це тонкі накладки на передню частину зубів, завдяки яким досягається максимально естетичний результат.

Як ставляться вініри?

Найбільш естетичними вважаються керамічні вініри. Окрім чудового зовнішнього вигляду, такі вініри є довговічними та надійними. Перед встановленням керамічних вінірів слідує ряд процедур:

  1. Підготовка зуба. Спочатку стоматолог підготовлює зуб, із передньої частини зішліфовується шар емалі і знімається відбиток. Поки буде виготовлятися постійний вінір, на зуб потрібно встановити тимчасовий елемент, щоб захистити його від впливу зовнішніх факторів.
  2. Фіксація. Другий візит полягає у фіксації вініра на зубі.

Головними показами до встановлення вінірів є:

  • велика кількість пломб (реставрацій) на зубних поверхнях, наявність різниці у кольоровій гамі зубів;
  • наявність сколів та тріщин на передніх зубах;
  • викривлення зубів, неправильне розташування;
  • наявність дефектів емалі на передніх зубах;
  • невірна форма зубів, наявність діастеми (щілини між зубами);
  • депульповані (сірі або «мертві») зуби.

Догляд за вінірами

Насправді, не існує особливих вимог до догляду за вінірами. Потрібно берегти їх від механічних пошкоджень, різких змін температур. Не допускається гризіння горіхової скорлупи, а також відкриття банок і пляшок. Чистити зуби потрібно двічі на день, систематично відвідувати проф. огляди у стоматолога. Немає жодних виключень у вживанні напоїв, куріння також не забороняється.